48. Spotkanie Polonijne online poświęcone wspomnieniom o Edycie Felsztyńskiej

28.02. o godzinie 10.00 odbędzie się 48. Spotkanie Polonijne online.

Będzie poświęcone wspomnieniom o Edycie Felsztyńskiej.

Zaprosiliśmy osoby ,które dobrze znały Edytę i chcą podzielić się z nami wspomnieniami o niej, opowiedzieć jakim człowiekiem była i ile dla nich znaczyła.

Wystąpią: Sylwia Dombrowska. Urodziła się w 25.07.1970 w Polsce. Pracowała jako dziennikarka i fotograf. Współpracowała z Domem kultury, prowadziła zajęcia teatralne i literackie z młodzieżą. Od 11 lat mieszka w Rzymie, zajmuje się wizażem, fotografią. Stworzyła własną markę ozdób dla kobiet „CravatoWo”. Wydała cztery książki poetyckie.

Teresa Płoch.Od wielu lat zamieszkała w Rzymie, Teresa wynajmuję pokoje blisko Watykanu,jest niesamowicie ciepłą i serdeczną osobą. Wiele osób to właśnie w jej progach znalażło schronienie i wsparcie. Jest zawsze wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, pomaga i daje schronienie potrzebującym. Jest działaczką polonijną lubianą i docenianą przez wiele osób.

Danuta Ligenza–Gili, polska Włoszka, czy może włoska Polka, już sama nie wiem… tak mówi o sobie. W 2005 roku jej życie zaczęło się raptownie zmieniać. Otoż, gdy w Turynie rozpoczęły się przygotowania do olimpiady zimowej Daniela miała okazję wrócić do korzeni i mocno zaangażowała się w pomoc przy organizacji. To właśnie ten czas sprawił, że w jej życiu nastąpiło mnówstwo świetnych zmian.

Linkd do wydarzenia tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *