Koronawirus: statystyki zakażonych we Włoszech stopniowo rosną

Rosną statystyki zakażonych i ofiar zmarłych na skutek koronawirusa. Ostatnie doniesienia we Włoszech podają 271 osób zakażonych: najwięcej osób z diagnozą koronawirusa zarejestrowano w Lombardii, 38 w Wenecji Euganejskiej, 18 w Emilii Romagni, 3 w Piemoncie i 3 w Lacjum, 1 osoba w Alto Adige, 2 osoby w Toskanii: 1 osoba we Florencji i prawdopodobnie 1 w Pistoi, oraz 1 turystka z Bergamo, która przebywała w Palermo. Bilans ofiar śmiertelnych zatrzymał się na 7 pacjentach, przy czym przypadki śmiertelne dotyczyły osób w starszym wieku i osłabionych po walce z innymi chorobami.

W tzw. strefie czerwonej, czyli najbardziej zagrożonej rozprzestrzenieniem się groźnym wirusem, zastosowano ścisłe środki bezpieczeństwa. Oddziały wojskowe kontrolują drogi dojazdowe, wstrzymano przejazdy pociągów.

Psychoza strachu wzrasta, w niektórych miastach na północy kraju, m.in w Mediolanie, wiele firm zezwoliło urzędnikom na pracę online we własnych domach, tym bardziej że szkoły są zamknięte w wielu regionach (PiemonteLombardiaLiguriaVenetoEmilia RomagnaTrentino-Alto Adige Friuli Venezia Giulia), ponieważ przedłużono ferie karnawałowe. Wszystkie wycieczki szkolne zostały wstrzymane do 15 marca.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *