Koronawirus: statystyki zakażonych we Włoszech stopniowo rosną

Rosną statystyki zakażonych i ofiar zmarłych na skutek koronawirusa. Ostatnie doniesienia we Włoszech podają 271 osób zakażonych: najwięcej osób z diagnozą koronawirusa zarejestrowano w Lombardii, 38 w Wenecji Euganejskiej, 18 w Emilii Romagni, 3 w Piemoncie i 3 w Lacjum, 1 osoba w Alto Adige, 2 osoby w Toskanii: 1 osoba we Florencji i prawdopodobnie 1 w Pistoi, oraz 1 turystka z Bergamo, która przebywała w Palermo. Bilans ofiar śmiertelnych zatrzymał się na 7 pacjentach, przy czym przypadki śmiertelne dotyczyły osób w starszym wieku i osłabionych po walce z innymi chorobami.

W tzw. strefie czerwonej, czyli najbardziej zagrożonej rozprzestrzenieniem się groźnym wirusem, zastosowano ścisłe środki bezpieczeństwa. Oddziały wojskowe kontrolują drogi dojazdowe, wstrzymano przejazdy pociągów.

Psychoza strachu wzrasta, w niektórych miastach na północy kraju, m.in w Mediolanie, wiele firm zezwoliło urzędnikom na pracę online we własnych domach, tym bardziej że szkoły są zamknięte w wielu regionach (PiemonteLombardiaLiguriaVenetoEmilia RomagnaTrentino-Alto Adige Friuli Venezia Giulia), ponieważ przedłużono ferie karnawałowe. Wszystkie wycieczki szkolne zostały wstrzymane do 15 marca.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *