Targi Progetto Fuoco w Weronie zakończone sukcesem polskich firm

W sobotę 22 lutego zakończyła się dwunasta edycja Progetto Fuoco, co dwa lata odbywająca się w Weronie i skupiająca profesjonalistów z sektora biomasy i peletu.  Na 60 tysięcy zwiedzających,  z których 30% to obcokrajowcy czekało  800 wystawców z ponad  3500 produktami.  

 Bardzo pozytywny wynik tej 12 edycji Progetto Fuoco wraz z Eco House Expo – powiedział na zakończenie targów  Giovanni Mantovani, dyrektor generalny Veronafierepotwierdza decyzję Veronafiere o skupieniu się na rozwoju zrównoważonych modeli biznesowych, zgodnych z   europejskimi celami Green New Deal. 

Doskonale  na tle innych wystawców prezentowali się przedstawiciele polskiego biznesu. Po raz pierwszy  10 z ich wystawiało się w ramach Polskiej Strefy, zorganizowanej w sposób profesjonalny przez magazyn Biomasa.

– Wszyscy wystawcy polskiej strefy wystawiają się na tych targach po raz pierwszy, niektórzy po raz pierwszy w ogóle na targach międzynarodowych. My  jako organizator jesteśmy zadowoleni bo nasi wystawcy wyjeżdżają z tych targów zadowoleni, po odbyciu wielu dobrze rokujących rozmów – podsumowała na gorąco Jolanta Kamińska z Biomass Media Group, organizator Polskiej Strefy w Weronie

Polska to piąty producent peletu w Europie (ponad 1 mln ton rocznie). Większość eksportujących pelet za granicę posiada certyfikat poświadczający jakość produktu. Jeśli chodzi o kotły – wystawiające się firmy reprezentują bardzo dobrą jakość urządzeń, dorównującą europejskim, z certyfikatami i najwyższą klasą spalania.  Włosi to z kolei największy konsument peletu drzewnego w Europie w sektorze detalicznym.  

Ten rok jest wyjątkowo trudny dla produkujących pelet, magazyny nadal są pełne, a … zima nas rozpieszcza. Tym bardziej cieszy ogromne zainteresowanie rynku włoskiego polskim peletem.

-Wystawialiśmy się pierwszy raz, w przeszłości byliśmy tu jako zwiedzający. Werona to nasz duży sukces, odwiedziło nas mnóstwo osób, mamy konkrente  propozycje zakupów i mimo ciężkiego roku jestem już spokojny, że  nasza sprzedaż będzie zadowalająca – powiedział nam Paweł Mieleszko, firma Krex 

Jest tu dużo konkretnych klientów, nie tylko z Włoch. Mimo silnej konkurencji, głównie austriackiej, jesteśmy już doświadczonym partnerem, wiarygodnym i solidnym. Rynek włoski jest dla nas bardzo interesujący, ale i my dla niego – podsumował Radosław Różański, z łódzkiej firmy Energet

Jednymi z najbardziej zapracowanymi na targach byli przedstawiciele firmy Dortech, produkującej wszelkiego typu uszczelki. Jakość ich produktów i zastosowane rozwiązania budziły powszechne uznanie pracujących w tym sektorze.

Zdajemy sobie sprawę z wartości naszych produktów, jednak zadziwiło mnie zainteresowanie ze strony rynku włoskiego. Okazuje się, że jesteśmy dla ich bardzo atrakcyjni.  Mamy przewagę nad innymi zarówno cenowa, ale także  pewne rozwiązania  tu sa bardzo dobrze odbierane, jak  pojemność klejów, czy zestawy uszczelka plus klej na rynek wtórny. Z ogromna satysfakcja zauważam, że  doświadczeni w tym sektorze chcą używać naszego produktu i już dziś chcieliby go kupić – na szybko podsumował zapracowany Tadeusz Martyna z firmy Dortech, który wraz z Sebastianem Jargasem przeprowadził  ponad sto rozmów, wywożąc z Werony pełny zeszyt kontaktów..

Inni wystawcy również mogą być zadowoleni z nawiązanych kontaktów. Kablonex, reprezentowany przez m.in. Olivera Nawrockiego pokazał swoje rozwiązania, jeśli chodzi o folie.  Rakoczy Stal miał okazję zaprezentować  swoje kotły na pelet, które budziły spore zainteresowanie u zwiedzających, co oczywiście było powodem do dumy u  Krzysztofa Sobieckiego.

Poza strefą polską wystawiało się jeszcze kilka firm polskich, w tym giżycka firma In fire, która korzystała z dofinasowania go to brand i wyróżniała się charakterystycznym znakiem

Targi zakończyły się w sobotę, w tym samym momencie w Weronie szedł karnawałowy pochód… aby zostać zmieciony w kilka godzin potem wybuchem kolonowirusa w całych północnych Włoszech.  Polscy wystawcy zaliczyli udane targi i spokojnie wrócili do domu. Tego farta nie mieli ci, którzy po ich chcieli wystawiać się we Włoszech – kolejne targi sa odwoływane, przenoszone na późniejszy termin. Można powiedzieć, że rzutem na taśmę udało się naszym przedstawicielom zaprezentować w Weronie . 

Wszyscy wystawcy Polskiej Strefy to firmy:

– Dankros, producent pelletu drzewnego z certyfikatem Enplus

– Dortech, producent uszczelnień do kotłów

– Energet, producent pelletu ze słomy, pelletu drzewnego z certyfikatem

– Heiztechnik, producent kotłów na biomasę i pellet oraz dużych instalacji biomasowych

– Kablonex, producent worków i folii, także dla producentów pelletu  

– Kostrzewa, producentów kotłów na pellet

– Krex, producent pelletu z certyfikatem

– Nibe Biawar,producent kotłów na pellet, pomp ciepła

– Politrade, producent pelletu drzewnego

– Rakoczy Stal,  producent kotłów na pellet
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *