„Lampart w pomarańczach” Ewy Karoliny Cichockiej podróżą po sycylijskach smakach

Ewa Karolina Cichocka to podróżniczka i znawczyni Włoch. Jej główną pasją jest Sycylia i od lat poświęca jej swoje badania. Napisała takie książki pt. „Rymowanki Sycylianki, czyli mity z wspy Słońca” i „Sycylia. Między niebem a morzem”. A ostatnio opublikowała kolejną perełkę o Sycylii, a mianowicie książkę pt. „Lampart w pomarańczach”.

Tym razem Czytelnik dowiaduje się wielu ciekawostek kuliarnych z tego regionu. Temat jest opracowany w sposób tak obszerny i szczegółowy, że nawet najbardziej wymagający Czytelnik znajdzie wszystkie kulinarne informacje o regionie. Każdy poczuje klimat sycylijskich targów i festynów. Dania są opisane tak obrazowo że ich zapach niemal sięga naszej wyobraźni. Autorka opowiada również o ulicznym jedzeniu, które jest charakterystycznym elementem dnia codzienniego na Sycylii. W książce znajduje się wiele cytatów związanych z wyspą i jedzeniem.

Foto Pixabay

Przepisy są dokładnie opisane i każdy w polskich warunkach będzie mógł je wykonać. Dodatkowym walorem są piękne, kolorowe zdjęcia wplecione w tekst. Książka jest interesująca nie tylko dla wielbicieli i bywalców Sycylii, ale również smakoszy kuchni śródziemnomorskiej. „Lampart w pomarańczach” może być również wspaniałym prezentem dla kochających opowieści podróżnicze.

Jednym z patronów medialnych książki jest portal informacyjny Polacy we Włoszech.

Korespondencja z Toskanii, Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *